W środę 19 czerwca zakończyliśmy oficjalnie rok szkolny 2018/2019. Uroczystość rozpoczął hymn państwowy w wykonaniu wszystkich obecnych w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Przemyślu uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości.

Rok szkolny 2017/2018

Olimpiady to kolejne pasmo sukcesów. Do II finału Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów awansował uczeń klasy II a Michał Dyrda, który uzyskał tytuł finalisty. Następnie Michał Dyrda został laureatem 17 miejsca Młodzieżowej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie.

Zwieńczeniem sukcesów był start uczniów w finale Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości. Zespół w składzie Aleksandra Kondrat klasa IIa, Michał Dyrda klasa IIa i Bartłomiej Musz klasa VIIa zaskoczył wszystkich: Michał Dyrda został laureatem pierwszego miejsca w Polsce, Bartłomiej Musz zdobył 10 miejsce, zaś Aleksandra Kondrat została uczestnikiem finału.

Rok szkolny 2017/2018 to podtrzymanie dobrej passy w konkursach gimnazjalnych. Do finałów konkursów organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie awansowało 22 uczniów. Ostatecznie zdobyli oni 10 tytułów laureata oraz 12 tytułów finalisty. Byli to:

Joanna Opryszko – laureatka z biologii ( I miejsce na Podkarpaciu), laureatka z matematyki i laureatka z chemii,
Jakub Hus – laureat z fizyki, laureat z chemii (I miejsce na Podkarpaciu), laureat z j. angielskiego, finalista z matematyki,
Chrystyna Bączkowska – laureatka z j. ukraińskiego,
Michał Furgała – laureat z fizyki, finalista z matematyki,
Patrycja Kulon – laureatka z matematyki,
Kacper Kraśnik – laureat z matematyki,
Gabriela Ziobro – finalistka z historii,
Natalia Szuper – finalistka z j. hiszpańskiego,
Wiktoria Turczak – finalistka z fizyki i finalistka matematyki,
Ziemowit Popławski – finalista z fizyki,
Michał Dyrda – finalista z fizyki i finalista geografii,
Karolina Helon – finalista z matematyki,
Paweł Wojnarowicz – finalista z matematyki,
Wiktor Mazur – finalista z chemii.

Kacper Chlastawa i Michał Dyrda z II a zostali laureatami konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”