ANDRZEJKI PIERWSZOKLASISTÓW

Dodane przez pawpol dnia śr., 12/11/2019 - 09:25

Uczniowie klasy 1a na zaproszenie dyrekcji i nauczycieli Przedszkola nr 2 w Przemyślu wzięli udział we wspaniałej zabawie andrzejkowej. Dzieci zostały porwane do wspólnej zabawy, ugoszczone po królewsku i obdarowane upominkami. Wszyscy wrócili do szkoły z uśmiechem na twarzy i medalem na piersi. To będą niezapomniane chwile! Za wszystko bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom.

Tak pracują pierwszoklasiści

Dodane przez pawpol dnia pon., 12/09/2019 - 14:04

Uczniowie klasy I a dzielnie i wytrwale zdobywają wiedzę. Uczą się pisać pierwsze litery i wyrazy. Zdobywają doświadczenie, które przyda im się w przyszłości. Dzieci nawiązują pierwsze przyjaźnie i mówią jednym głosem „SZKOŁA JEST SUPER”!

Nie gniewaj się na mnie, Polsko!

Dodane przez pawpol dnia czw., 12/05/2019 - 12:21

29 listopada br. o godzinie 12.00 w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbył się koncert pt. „Nie gniewaj się na mnie, Polsko” zorganizowany przez Szkołę Podstawową Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu i Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Piłsudskiego w Ustrzykach Dolnych. Partnerem przedsięwzięcia było Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej oraz Centrum Kulturalne w Przemyślu.

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

Dodane przez pawpol dnia ndz., 12/01/2019 - 15:15

W dniach 28-29.11.2019r w hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły sie zawody w ramach powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Do współzawodnictwa zgłosiło się 5 szkół, w tym także SPSAILO. Dziewczęta w składzie Zofia Slisz, Emilia Wielgosz, Kornelia Garbowska wywalczyły wysokie drugie miejsce, ulegając jedynie reprezentacji SP SP 4. Chłopcy - Szymon Szurdak, Mateusz Tulej i Miłosz Janowski uplasowali się natomiast na miejscu piątym. Obie drużyny prowadziła pani Renata Majewska.

Mikołajki klasy 6a

Dodane przez pawpol dnia ndz., 12/01/2019 - 14:59

W dniu 28 listopada klasa 6a pod opieką wychowawczyni Justyny Pakuły wybrała się do Japa Bowling Club na kręgle. Po wspaniałej zabawie zjedliśmy pyszną pizzę. Wyjście było niespodzianką z okazji zbliżających się Mikołajek, więc na zakończenie uczniowie otrzymali paczki ze słodyczami.

Społeczność Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu świętowała Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

Dodane przez pawpol dnia ndz., 12/01/2019 - 14:50

Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu wzięła udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.
20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa.

Warsztaty filmowe

Dodane przez pawpol dnia sob., 11/30/2019 - 15:06

W dniu 22 listopada uczniowie klasy 8B i 6A wzięli udział w warsztatach filmowych. Zajęcia przeprowadziła pani mgr Ewa Musiał - liderka programu Filmoteka Szkolna, a tematem były plany filmowe. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali zaprezentowane produkcje znanych polskich reżyserów. Znając plany filmowe inaczej już będziemy oglądać filmy:)

Dodane przez pawpol dnia czw., 11/28/2019 - 21:23

Zaproszenie na koncert

NIE GNIEWAJ SIĘ NA MNIE,
P O L S K O

Sukces naszych młodych wokalistów w konkursie: „Z pieśnią do Niepodległości”.

Dodane przez pawpol dnia śr., 11/13/2019 - 21:34

W dniu 6 listopada 2019 r. w MDK odbył się IV Konkurs Piosenki Patriotycznej – “Z pieśnią do Niepodległości”. Łącznie wzięło w nim udział 28 uczestników ze szkół Przemyśla i Powiatu Przemyskiego. 4 edycja została zorganizowana wspólnie z Przemyskim Oddziałem Sybiraków. Naszą szkołę pięknie reprezentowali uczniowie:
Lena Gaweł z kl. 5, Faustyna Szydłowska z kl. 6, Ksawery Szydłowski z kl. 7, Ksenia Ficak z kl. 8

Niech żyje Niepodległa!!!

Dodane przez pawpol dnia wt., 11/12/2019 - 17:59

4 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich oraz scenki teatralno-artystyczne pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę. Duże brawa należą się uczniom z klas 1, 6, 7a i 7b, którzy wykazali się wrażliwością artystyczną i talentem oraz wychowawcom koordynującym całe przedsięwzięcie. Młodzież z zainteresowaniem i w skupieniu uczestniczyła w tej szczególnej lekcji historii.