7 marca, godzina 10.00

K O M U N I K A T

Dodane przez pawpol dnia pt., 03/13/2020 - 12:21

Szanowni Państwo!
W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego w Polsce, Dyrekcja Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia I LO w Przemyślu informuje, że sekretariat placówki w dniach 16.03. – 25.03. br. będzie pracował zdalnie. Wszelkie sprawy, łącznie z zapisami do szkoły, będą załatwiane telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej:

numer telefonu: 696-650-964
(lub opcjonalnie 797004230)
e-mail: spslowak@op.pl

Szanowni Państwo!

Dodane przez pawpol dnia śr., 03/11/2020 - 12:13

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty Dyrektor Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu zawiesza wszystkie zajęcia na okres od 11.03.2020 r. do 25.03.2020 r., z czego pierwsze dwa dni (czwartek i piątek, 12-13 marca) to okres przejściowy. W okresie przejściowym nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie zajęcia opiekuńcze. Od poniedziałku, 16 marca br. zostają zawieszone wszystkie zajęcia i uczniowie nie przychodzą szkoły.

Wszelkie komunikaty dotyczące ograniczenia funkcjonowania szkoły będą przekazywane rodzicom i uczniom za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

Wielkie sukcesy naszego siódmoklasisty!

Dodane przez pawpol dnia pt., 03/20/2020 - 12:04

Jest nam bardzo miło poinformować, że Jakub Gazda, uczeń klasy VII a, osiągnął wielkie sukcesy w I Olimpiadzie Historycznej Juniorów oraz konkursie kuratoryjnym z historii. W dniach 7-8 marca Jakub uczestniczył w centralnych zawodach I Olimpiady Historycznej Juniorów w Poznaniu. Jej organizatorem jest Polskie Towarzystwo Historyczne. Po napisaniu testu i odpowiedzi ustnej nasz uczeń został laureatem XVI miejsca I Olimpiady Historycznej Juniorów. Serdecznie gratulujemy sukcesu Jakubowi i jego opiekunowi merytorycznemu mgr Jarosławowi Dyrdzie.

Dzień Otwarty

Dodane przez pawpol dnia czw., 03/19/2020 - 11:50

7 marca 2020 r. zorganizowaliśmy Dzień Otwarty dla wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć, jak wygląda nasza szkoła i jak funkcjonują w niej nasi uczniowie oraz poznać pracujących u nas nauczycieli. Na naszych gości czekały rozmaite atrakcje: pokazy artystyczne, kreatywne zajęcia w świetlicy dla najmłodszych, krótkie lekcje języka angielskiego i niemieckiego, zajęcia komputerowe, zabawy sportowe i matematyczne, pokazy biologiczne, fizyczne i chemiczne, szkolenie z pierwszej pomocy oraz prezentacje pasji naszych uczniów. Dziękujemy za tak liczne zainteresowanie przygotowanym przez nas wydarzeniem oraz wszystkie ciepłe słowa, które usłyszeliśmy od dzieci i ich rodziców.

Bist du schon fit in Deutsch?

Dodane przez pawpol dnia śr., 03/18/2020 - 21:57

3 marca 2020 r. uczniowie klas VII i VIII podjęli się napisania testu przygotowującego do „Fit in Deutsch 1”. Jest to organizowany przez Goethe-Institut egzamin dla dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 16 lat, który potwierdza znajomość języka niemieckiego na podstawowym poziomie A1. Z wyzwaniem najlepiej poradzili sobie: Zosia Maćkowiak z kl. 8 b oraz Wiktor Słabicki i Michał Citkowski z kl. 7 b. Wyniki testu pokazały naszym uczniom, że język niemiecki wcale nie jest taki trudny i niektórzy z nich już postanowili podejść w maju do egzaminu w krakowskiej filii Goethe-Institut, którego zdanie zapewni im uzyskanie międzynarodowego certyfikatu Fit in Deutsch A1. Trzymamy kciuki!

Jak motywujemy uczniów do rozwijania swoich pasji? Poprzez dobry przykład!

Dodane przez pawpol dnia ndz., 03/08/2020 - 15:56

W lutym bieżącego roku w Toruniu odbyła się szósta edycja międzynarodowego mityngu lekkoatletycznego Copernicus Cup. Toruńskie zawody są włączone do cyklu najbardziej prestiżowych mityngów halowych IAAF World Indoor Tour, czyli zimowego odpowiednika Diamentowej Ligi IAAF. Impreza w 2019 roku została uznana najlepszym mityngiem lekkoatletycznym w Europie przez IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych). Transmisja i retransmisje z zawodów można było obejrzeć w kanałach TVP 2, TVP Sport i Eurosport oraz w telewizjach zagranicznych.

Konkurs z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dodane przez pawpol dnia ndz., 03/08/2020 - 15:47

W naszej szkole odbył się konkurs z wykorzystaniem kodów QR. Quiz zorganizowany w dniu 28 lutego 2020 r. dotyczył Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na terenie szkoły wywieszono pięć pytań w postaci kodów QR, a odpowiedzi należało wysłać mailem na wskazany adres.
Zwycięzcy w kategorii klasa 5-6:
I miejsce – Karolina Ligęza (kl. 5 a)
II miejsce – Zofia Zybińska (kl. 5 a)

Wiersze Jana Brzechwy w interpretacji naszych pierwszaków

Dodane przez pawpol dnia ndz., 03/08/2020 - 15:29

21 lutego 2020 r. Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs recytatorski z okazji Dnia Języka Ojczystego. Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa. Do rywalizacji zgłosili się uczniowie klasy pierwszej, którzy zaprezentowali twórczość Jana Brzechwy. Jury zachwycone uzdolnieniami recytatorskimi pierwszoklasistów wręczyło dyplomy wszystkim uczestnikom, a nagrody przyznało następującym uczniom...

DNI OTWARTE

Dodane przez pawpol dnia czw., 02/27/2020 - 13:25

Lekcja pierwszej pomocy na wuefie

Dodane przez pawpol dnia śr., 02/26/2020 - 09:46

W poniedziałek 17 lutego 2020 r. ósmoklasiści pod opieką wuefistów odwiedzili siedzibę Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu. Uczniowie mogli zobaczyć z bliska, jak wygląda miejsce pracy ratowników medycznych oraz dowiedzieć się, z jakimi wyzwaniami mierzą się oni na co dzień. Najważniejszym punktem tej krótkiej wycieczki była możliwość utrwalenia i poszerzenia wiadomości na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz okazja do poćwiczenia swoich umiejętności na fantomie.