Rozpoczęcie roku szkolnego miało w naszej szkole szczególny charakter. Zmieniliśmy bowiem swoją siedzibę i przenieśliśmy działalność z gmachu I Liceum Ogólnokształcącego do budynku przy ul. Dworskiego 25.

Ponad dwustu młodych ludzi otrzymało z rąk marszałka Władysława Ortyla stypendia i nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Uroczystość odbyła się w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie 15 października 2018 roku. To już 11. edycja gali „Nie zagubić talentu”.

XIX edycja konkursu FOX

Dodane przez pawpol dnia śr., 03/06/2019 - 18:23

We wtorek 5 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego FOX. To już XIX edycja zmagań językowych organizowanych przez Śląskie Stowarzyszenie Oświatowe DELTA pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Z tegorocznym testem zmierzyło się 18 uczniów z klas VII i VIII oraz klas III gimnazjum. Uczestnicy odpowiadali na pytania sprawdzające znajomość słownictwa i struktur gramatycznych języka angielskiego oraz dotyczące przeczytanej wcześniej lektury: „Kidnapped” (klasy VII i VIII) oraz „Dracula” (klasy gimnazjalne). Wyniki otrzymamy w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.