Wycieczka klas III

Dodane przez pawpol dnia sob., 05/26/2018 - 10:40

14 maja 2018 r. uczniowie klas III a i III b wyruszyli o 6 rano wraz z opiekunami na wycieczkę do Warszawy. Podczas podróży w autokarze słychać było dużo śmiechu, chociaż niektórzy ucięli sobie drzemkę. Po kilku godzinach jazdy dotarliśmy przed PGE Narodowy, który był pierwszym punktem programu. Nasza przewodniczka oprowadziła nas po Stadionie. Zwiedziliśmy trybuny, szatnie piłkarzy oraz loże VIP, m.in. Lożę Białą, Lożę Platynową, Lożę Diamentową oraz Lożę Kryształową. Następnie udaliśmy się na spacer po Łazienkach Królewskich. Naszym kolejnym przystankiem miał być Sejm RP, ale niestety w tym dniu nie udało nam się go zwiedzić. Pojechaliśmy zatem do naszego hotelu w Wołominie, gdzie rozlokowaliśmy się w swoich pokojach, zjedliśmy obiadokolację, a następnie po ciężkim dniu poszliśmy spać.

We wtorek po śniadaniu udaliśmy się ponownie do Sejmu na żywą lekcję historii i wiedzy o społeczeństwie. Dzięki naszej przewodniczce poszerzyliśmy i uporządkowaliśmy swoją dotychczasową wiedzę na temat ustroju politycznego naszego kraju oraz funkcjonowania i organizacji pracy Sejmu. Następnym punktem wycieczki był spacer po wybranych miejscach w Śródmieściu. Z Ogrodu Saskiego dotarliśmy na plac marszałka Józefa Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza. Zobaczyliśmy także m.in. Uniwersytet Warszawski, Pałac Staszica, Kościół św. Krzyża, Pałac Prezydencki, Pałac Krasińskich oraz Pałac Kultury i Nauki. Na Starym Mieście podziwialiśmy Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy, Rynek i Barbakan. Niektórzy z nas zakupili także warszawskie pamiątki. Następnie zjedliśmy obiad w „Złotych Tarasach” i udaliśmy się na dwugodzinne zakupowe szaleństwo. Ostatnią atrakcją drugiego dnia wycieczki był spektakl w jednym z warszawskich teatrów. Niestety, z powodu problemów zdrowotnych jednej z aktorek przedstawienie zakończyło się po pierwszym akcie. Gdy wracaliśmy do hotelu, nasi opiekunowie zaproponowali nam konkurs na najlepsze zakończenie spektaklu, ale zmęczeni kilkugodzinnym spacerem po Śródmieściu nie daliśmy rady podjąć wyzwania.

Trzeciego dnia po śniadaniu zapakowaliśmy nasze walizki do autokaru, który zawiózł nas na Powązki. Tam zobaczyliśmy groby wybitnych pisarzy, poetów, uczonych, artystów, lekarzy, duchownych, żołnierzy oraz pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej na Cmentarzu Wojskowym. 16 maja był dla nas dniem muzeów, ponieważ mieliśmy okazję samodzielnie zwiedzić Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” oraz Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym nasi przewodnicy opowiedzieli nam o realiach życia powstańczego oraz zapoznali nas z bronią używaną przez powstańców. Pomimo burzy szalejącej w drodze powrotnej za oknami naszego autokaru dobry nastrój nie opuszczał większości uczestników wycieczki. Niektórzy śpiewali, ale sporo osób postanowiło zdrzemnąć się choć na chwilę. Do domu wróciliśmy już po północy, ale pomimo zmęczenia zgodnie uznaliśmy naszą wycieczkę za udaną i pełną niezapomnianych wrażeń. Jesteśmy wdzięczni naszemu pilotowi za wszystkie wyjazdy, które zorganizował dla nas w ciągu trzech lat naszej edukacji w gimnazjum.

Kasia, Karolina i Marlena z kl. III a