Rozpoczęcie roku szkolnego miało w naszej szkole szczególny charakter. Zmieniliśmy bowiem swoją siedzibę i przenieśliśmy działalność z gmachu I Liceum Ogólnokształcącego do budynku przy ul. Dworskiego 25.

Ponad dwustu młodych ludzi otrzymało z rąk marszałka Władysława Ortyla stypendia i nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Uroczystość odbyła się w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie 15 października 2018 roku. To już 11. edycja gali „Nie zagubić talentu”.

Wiersze Jana Brzechwy w interpretacji naszych pierwszaków

Dodane przez pawpol dnia ndz., 03/08/2020 - 15:29

21 lutego 2020 r. Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs recytatorski z okazji Dnia Języka Ojczystego. Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa. Do rywalizacji zgłosili się uczniowie klasy pierwszej, którzy zaprezentowali twórczość Jana Brzechwy. Jury zachwycone uzdolnieniami recytatorskimi pierwszoklasistów wręczyło dyplomy wszystkim uczestnikom, a nagrody przyznało następującym uczniom:

I miejsce – Zuzanna Nazarko („Kotek”)
II miejsce – Zuzanna Zybińska („Kaczka Dziwaczka”)
III miejsce – Michał Foryś („Leń”)

Prezentując wiersze Jana Brzechwy nasi najmłodsi uczniowie uwrażliwili swoich starszych kolegów na piękno naszego języka oraz przypomnieli im, że przez obcowanie z poezją można łatwo wzbogacić swój codzienny zasób słownictwa.