Warszawa zdobyta – finał III Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów

Dodane przez pawpol dnia śr., 03/13/2019 - 08:37

W dniach 1-3 marca 2019 roku w Warszawie odbył się finał III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów. Szkołę Podstawową z Oddziałami Gimnazjalnymi Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu reprezentowali Michał Dyrda z klasy IIIa i Bartłomiej Musz z klasy VIIIa. W rywalizacji finałowej uczestniczyło 75 uczniów z całego kraju. Po teście i odpowiedzi ustnej uczniowie wraz z opiekunami udali się do Zamku Królewskiego na spotkanie z królem, czyli lekcję muzealną.

3 marca 2019 roku zostały oficjalnie ogłoszone wyniki III Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów. Michał Dyrda został laureatem V miejsca, zaś Bartłomiej Musz finalistą III Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów. Opiekunem uczniów był mgr Jarosław Dyrda.

Gratulujemy sukcesu !!.