Uroczystość odzyskania Niepodległości

Dodane przez pawpol dnia śr., 11/14/2018 - 18:20

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie klasy 8 a przygotowali wraz z wychowawcą uroczystą akademię, która została zaprezentowana nie jak zazwyczaj w szkolnej auli, ale w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej w Przemyślu. Dzięki gościnności dyrektora muzeum, pana Jana Jarosza, punktualnie o 9.00 uczniowie zebrali się, aby obejrzeć akademię. Następnie dr Lucjan Fac przedstawił historię odzyskania niepodległości przez Polskę oraz podkreślił rolę Przemyśla podczas I wojny światowej. Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała również opowieści o Orlętach Przemyskich oraz Lwowskich. O godzinie 11:11 wszyscy zgromadzeni zaśpiewali hymn narodowy.