Rozpoczęcie roku szkolnego miało w naszej szkole szczególny charakter. Zmieniliśmy bowiem swoją siedzibę i przenieśliśmy działalność z gmachu I Liceum Ogólnokształcącego do budynku przy ul. Dworskiego 25.

Ponad dwustu młodych ludzi otrzymało z rąk marszałka Władysława Ortyla stypendia i nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Uroczystość odbyła się w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie 15 października 2018 roku. To już 11. edycja gali „Nie zagubić talentu”.

Uroczystość odzyskania Niepodległości

Dodane przez pawpol dnia śr., 11/14/2018 - 18:20

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie klasy 8 a przygotowali wraz z wychowawcą uroczystą akademię, która została zaprezentowana nie jak zazwyczaj w szkolnej auli, ale w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej w Przemyślu. Dzięki gościnności dyrektora muzeum, pana Jana Jarosza, punktualnie o 9.00 uczniowie zebrali się, aby obejrzeć akademię. Następnie dr Lucjan Fac przedstawił historię odzyskania niepodległości przez Polskę oraz podkreślił rolę Przemyśla podczas I wojny światowej. Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała również opowieści o Orlętach Przemyskich oraz Lwowskich. O godzinie 11:11 wszyscy zgromadzeni zaśpiewali hymn narodowy.