Uroczyste pasowanie na ucznia kl. I i nie tylko

Dodane przez pawpol dnia czw., 10/03/2019 - 12:00

25 września 2019 r. odbyła się pierwsza w historii naszej szkoły uroczystość pasowania na ucznia klasy I szkoły podstawowej. W auli I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu zgromadzili się nie tylko uczniowie, ale także ich rodziny i nauczyciele. Po wspólnym odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” głos zabrali kolejno: pani dyrektor Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu Magdalena Dranka-Sowa, wiceprezes SA I LO w Przemyślu Marcin Tulej oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Milena Jakielaszek. Uroczystość prowadzili uczniowie klasy VIII a, a w części artystycznej wystąpiły również uczennice klasy VIII b oraz najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy z pomocą swojej wychowawczyni pani Doroty Jamroz przygotowali na tę okazję wierszyki i piosenkę. Uczniowie klas I, V, VI i VII złożyli uroczyste ślubowanie, a pierwszoklasiści zostali dodatkowo pasowani ołówkiem przez panią dyrektor. Wszyscy nowi uczniowie naszej szkoły, wyczytywani kolejno przez swoich wychowawców, otrzymali z rąk pani dyrektor oraz przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy. W sumie do 42 ósmoklasistów dołączyło w tym roku 80 nowych uczniów i uczennic: 9 pierwszoklasistów, 14 piątoklasistów, 16 szóstoklasistów oraz 41 siódmoklasistów. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości młodzież z klas ósmych sprawdziła wiedzę nowo przyjętych uczniów na temat szkoły i nauczycieli, którą nagrodzono brawami publiczności i pamiątkowymi certyfikatami przynależności do społeczności SP SA I LO w Przemyślu. Całości dopełniły wesołe piosenki oraz wierszyki zaprezentowane przez przedstawicieli obu klas ósmych. Uroczystość uwieczniono na licznych zdjęciach, z których część prezentujemy poniżej.