Rozpoczęcie roku szkolnego miało w naszej szkole szczególny charakter. Zmieniliśmy bowiem swoją siedzibę i przenieśliśmy działalność z gmachu I Liceum Ogólnokształcącego do budynku przy ul. Dworskiego 25.

Ponad dwustu młodych ludzi otrzymało z rąk marszałka Władysława Ortyla stypendia i nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Uroczystość odbyła się w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie 15 października 2018 roku. To już 11. edycja gali „Nie zagubić talentu”.

Uczniowie naszej szkoły jako gwiazdy Festiwalu Przyrodniczego

Dodane przez pawpol dnia czw., 01/24/2019 - 17:01

Jako jedyna chemiczka z Przemyśla, pani Agata Zięba-Warcholak została poproszona o przygotowanie warsztatów, pokazów i gry logicznej w części chemicznej Festiwalu. Nauczycielka naszej szkoły zdecydowała się zorganizować pokaz, inspirowany projektem gimnazjalnym uczniów klasy 3b, biorących udział w zajęciach koła chemicznego Młody Klub ReAktywnych Chemików, czyli Zuzanny Jakubowskiej, Karoliny Harasimowicz, Kacpra Kraśnika i Emilki Król. Z pomocą Wiktorii Gefert poprowadzili oni show pod tytułem "Magia chemii, chemia magii". Pokaz spotkał się z wielkim uznaniem zgromadzonych na festiwalu przedstawicieli wszystkich przemyskich gimnazjów. Następnie wszyscy wzięli udział w integracyjnej grze, przygotowanej przez organizatorów Festiwalu.