W środę 19 czerwca zakończyliśmy oficjalnie rok szkolny 2018/2019. Uroczystość rozpoczął hymn państwowy w wykonaniu wszystkich obecnych w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Przemyślu uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości.

Szkoła przyjazna utalentowanym uczniom

Dodane przez pawpol dnia ndz., 06/09/2019 - 16:40

W roku szkolnym 2018/19 uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu z dużymi sukcesami rywalizowali w konkursach organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Ostatecznie uzyskali oni 10 tytułów laureata w klasach gimnazjalnych i 6 tytułów laureata w klasach szkoły podstawowej.

Laureatami zostali
Gimnazjum:
Maja Salamon – język polski
Aleksandra Kamińska – język polski
Gabriela Ziobro – język polski
Michał Furgała – matematyka, chemia, fizyka
Oktawiusz Doroszuk – chemia
Miłosz Grodecki – fizyka
Michał Dyrda – historia
Kacper Chlastawa – historia

Mikołaj Jędruch – fizyka i matematyka
Katarzyna Dąbek – fizyka
Miłosz Samek – matematyka
Weronika Nakoneczna – matematyka
Kamil Rabiej – matematyka

5 czerwca 2019 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala podsumowania konkursów organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Na galę zostali zaproszeni, ze Szkoły Podstawowej Mikołaj Jędruch – wielokrotny laureat i Kamil Rabiej, który uzyskał trzeci wynik z matematyki. Gimnazjum reprezentowali Michał Furgała jako potrójny laureat oraz Michał Dyrda, który uzyskał trzeci wynik z historii. Zaproszeni byli też nauczyciele uczący przedmiotów, z których uczniowie uzyskali tytuł laureata: Aneta Bednarczyk - język polski, Danuta Brud – fizyka, Maria Głowaty – matematyka, Lucyna Gierlak – matematyka, Anna Owsiana-Konieczny – chemia, Jarosław Dyrda – historia. Nauczycieli podczas gali reprezentował dyrektor szkoły Jarosław Dyrda.

Laureaci miejsc na podium poszczególnych konkursów otrzymali z rąk Pani Kurator Małgorzaty Rauch statuetki Prymu, zaś wielokrotni laureaci dyplomy uznania. Nauczyciele zostali wyróżnieni pamiątkowymi dyplomami. Na zakończenie uroczystości nagrodzono szkoły tytułem „Szkoła przyjazna utalentowanym uczniom”, nasza szkoła została nim wyróżniona już szósty raz z rzędu. Teraz tytuł ten dotyczył osiągnięć wyłącznie klas szkoły podstawowej i dał on nam piąte miejsce na Podkarpaciu.

Wszystkim nagrodzonym uczniom i nauczycielom oraz wszystkim którzy pracowali na to piąte miejsce serdecznie gratulujemy i dziękujemy.