Rozpoczęcie roku szkolnego miało w naszej szkole szczególny charakter. Zmieniliśmy bowiem swoją siedzibę i przenieśliśmy działalność z gmachu I Liceum Ogólnokształcącego do budynku przy ul. Dworskiego 25.

Ponad dwustu młodych ludzi otrzymało z rąk marszałka Władysława Ortyla stypendia i nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Uroczystość odbyła się w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie 15 października 2018 roku. To już 11. edycja gali „Nie zagubić talentu”.

Sukcesy sceniczne

Dodane przez pawpol dnia sob., 11/05/2011 - 20:24

W roku szkolnym 2010/2011 uczniowie klasy II „a” byli zaangażowani we wspaniały projekt. Założyli teatr „Maska” i przygotowali przedstawienie na podstawie dramatu J. Słowackiego „Balladyna”. Premiera odbyła się we wrześniu podczas pasowania uczniów klas I. Inscenizacja niezwykle się spodobała, w związku z czym drugoklasiści postanowili wystąpić jeszcze niejednokrotnie. Pierwszą okazją ku temu były organizowane przez liceum „Dni Słowackiego”. Następnie wzięli udział w konkursie grup teatralnych „Antrakt” organizowanym przez Centrum Kulturalne w Przemyślu, gdzie zdobyli III miejsce. Nie był to jednak ostatni występ, gdyż aktorzy z chęcią przyjęli zaproszenie na „Dni Orłów”, gdzie „Balladyna” również zebrała gromkie brawa.
Gratulujemy sukcesów i z niecierpliwością czekamy na kolejne przedsięwzięcia teatru „Maska”, który na wrzesień przygotowuje już „Dziady” A. Mickiewicza.