Sukcesy sceniczne

Dodane przez pawpol dnia sob., 11/05/2011 - 20:24

W roku szkolnym 2010/2011 uczniowie klasy II „a” byli zaangażowani we wspaniały projekt. Założyli teatr „Maska” i przygotowali przedstawienie na podstawie dramatu J. Słowackiego „Balladyna”. Premiera odbyła się we wrześniu podczas pasowania uczniów klas I. Inscenizacja niezwykle się spodobała, w związku z czym drugoklasiści postanowili wystąpić jeszcze niejednokrotnie. Pierwszą okazją ku temu były organizowane przez liceum „Dni Słowackiego”. Następnie wzięli udział w konkursie grup teatralnych „Antrakt” organizowanym przez Centrum Kulturalne w Przemyślu, gdzie zdobyli III miejsce. Nie był to jednak ostatni występ, gdyż aktorzy z chęcią przyjęli zaproszenie na „Dni Orłów”, gdzie „Balladyna” również zebrała gromkie brawa.
Gratulujemy sukcesów i z niecierpliwością czekamy na kolejne przedsięwzięcia teatru „Maska”, który na wrzesień przygotowuje już „Dziady” A. Mickiewicza.