7 marca, godzina 10.00

Sukcesy naszych uczniów w tegorocznych konkursach chemicznych

Dodane przez pawpol dnia śr., 06/27/2018 - 06:45

Dla uczniów interesujących się w naszej szkole chemią mijający rok był wyjątkowo udany. Joanna Opryszko i Jakub Hus z kl. III a uzyskali tytuł laureata konkursu przedmiotowego z chemii organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz uczestniczyli jako jedyni gimnazjaliści wśród 30 licealistów w części pisemnej finału Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego im. Ignacego Łukaszewicza organizowanego przez Politechnikę Rzeszowską.

Duża grupa uczniów spróbowała swoich sił w ogólnopolskich konkursach organizowanych przez Centrum Edukacji Szkolnej oraz Olimpus.

W konkursie Multitest 2017 startowało w sumie 30 uczniów. Laureatami zostali Joanna Opryszko i Jakub Hus, a Katarzyna Dąbek i Bartłomiej Musz z kl. VII a uzyskali wyróżnienie. Spośród 16 uczestników konkursu Galileo 2018 dyplom laureata otrzymali: Katarzyna Dąbek, Anna Dziumak, Weronika Nakoneczna i Kacper Konieczny z kl. VII a oraz Zuzanna Nizio i Aleksandra Barycka z kl. VII b. Ponadto czworo uczniów kl. VII a: Aleksandra Kęnska, Oliwia Polańska, Bartłomiej Musz i Miłosz Samek uzyskało wyróżnienie. Organizatorem obu konkursów było Centrum Edukacji Szkolnej.

Nasi uczniowie wzięli również udział w dwóch sesjach ogólnopolskiego konkursu chemicznego Olimpus. W sesji jesiennej tytuł laureata wywalczyły trzy uczennice kl. III a: Kamila Koczenasz, Ewa Oleszek i Zuzanna Ścibiwołk. W sesji zimowej dyplom laureata otrzymało dwóch spośród 10 uczestników: Bruno Jarecki i Wiktor Mazur z kl. III b.

Opiekę dydaktyczną nad uczniami klasy VII a i III a sprawowała p. Katarzyna Harasimowicz-Gąska, a uczniów klasy VII b i III b przygotowała p. Anna Owsiana-Konieczny. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nowym roku szkolnym.