Sukcesy naszych gimnazjalistów w konkursach ekologicznych

Dodane przez pawpol dnia wt., 04/09/2019 - 10:02

Dnia 28 marca 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu odbyła się IX edycja Dnia Ekologa. Hasło tegorocznego wydarzenia brzmiało: Czyste powietrze. Środowisko ponad wszystko. Wśród uczestników znaleźli się także uczniowie naszych klas gimnazjalnych. Na początku zgromadzeni wysłuchali wykładu dr Jolanty Ciby z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Regionalnego Wydziału Monitoringu Środowiska z Rzeszowa na temat zanieczyszczenia powietrza. Następnie pan Piotr Benedyk z firmy Euroterm przybliżył wszystkim temat fotowoltaiki, a na zakończenie mgr Małgorzata Wiecheć z Nadleśnictwa Krasiczyn opowiedziała o kondycji i funkcji lasów w Polsce. Po wykładach odbyły się konkursy, w których wzięli udział zarówno uczniowie I LO, jak i szkół gimnazjalnych i podstawowych naszego powiatu. Oklaskiwaliśmy między innymi nasze koleżanki, które zwyciężyły w konkursie Ekostrój. Z materiałów nadających się do recyklingu Anna Jórasz i Wiktoria Kocaj z kl. III c stworzyły strój na miarę pierwszego miejsca, a Aleksandra Kondrat oraz Weronika Pelc z kl. III a zajęły miejsce drugie. Natomiast w powiatowym teście wiedzy ekologicznej i ochrony środowiska uczestnicy mieli 30 minut, aby odpowiedzieć na 42 pytania. Z tym zadaniem nieźle poradzili sobie Laura Skibińska i Sebastian Wrona z kl. III c, którzy wywalczyli drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom sukcesów i życzymy kolejnych w przyszłym roku szkolnym.