7 marca, godzina 10.00

Sukcesy matematyczne w Małym Słowaku

Dodane przez pawpol dnia ndz., 02/09/2020 - 12:53

Wszyscy wiemy, że matematyka to królowa nauk i że nie należy zaniedbywać jej nauki w szkole. Nasi uczniowie wiedzą o tym doskonale i dlatego chętnie poświęcają swój czas na rozwiązywanie problemów matematycznych nie tylko w ramach codziennych zajęć szkolnych, ale również przygotowując się do konkursów. W I semestrze bieżącego roku szkolnego grupa ponad 30 uczniów Małego Słowaka przystąpiła do ogólnopolskich konkursów Multitest oraz Pionier.

Pierwszy z nich odbył się 22.10.2019 r. i jak co roku został zorganizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej. Wśród ósmoklasistów aż sześcioro uczniów zmieściło się ze swoim wynikiem w pierwszej dziesiątce laureatów. I miejsce zajął Konrad Ams (kl. 8 a), a na najniższym stopniu podium stanął jego kolega z klasy, Szymon Baryła. Tuż za nimi znalazła się Kornelia Garbowska (także kl. 8 a), siódma była Zofia Maćkowiak (kl. 8 b), a na ósmym miejscu ex aequo uplasowali się Zuzanna Domańska i Karol Dawnis z kl. 8 a. Ponadto wyróżnienie w konkursie otrzymała Maria Wydra z kl. 8 b. Również siódmoklasiści świetnie poradzili sobie z testem konkursowym. I miejsce zajął Gabriel Pszonak (kl. 7 a), a w pierwszej dziesiątce zmieścił się także jego kolega z klasy, Karol Jędruch. Wyróżnieni zostali: Bartosz Niedźwiedź (kl. 8 b) oraz Jagoda Szczepańska, Kamil Kołcz i Piotr Gwiżdż (kl. 7 a).

W konkursie Pionier zorganizowanym 10 grudnia przez Instytut Rozwoju Oświaty królowali także ósmo- i siódmoklasiści. I miejsce wśród uczniów najstarszych klas zajął ponownie Konrad Ams, piąta była Kornelia Garbowska, a wyróżnienia otrzymali: Karol Dawnis, Szymon Baryła, Alicja Kisiel i Adrian Katan (wszyscy z kl. 8 a). Także wśród siódmoklasistów miejsce I i V należało do uczniów naszej szkoły. Najlepszy był Piotr Gwiżdż, a kilka stopni niżej znalazł się Karol Jędruch. Dodatkowo wyróżnieni zostali Karol Stanowski i Tymoteusz Sulik z kl. 7 b.

Mamy nadzieję, że dotychczasowe zmagania to dopiero początek przygody naszych uczniów z odkrywaniem tajników matematyki i już niedługo usłyszymy o ich kolejnych sukcesach, za które wszyscy mocno trzymamy kciuki.