Rozpoczęcie roku szkolnego miało w naszej szkole szczególny charakter. Zmieniliśmy bowiem swoją siedzibę i przenieśliśmy działalność z gmachu I Liceum Ogólnokształcącego do budynku przy ul. Dworskiego 25.

Ponad dwustu młodych ludzi otrzymało z rąk marszałka Władysława Ortyla stypendia i nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Uroczystość odbyła się w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie 15 października 2018 roku. To już 11. edycja gali „Nie zagubić talentu”.

Sukces naszego ucznia w ogólnopolskim konkursie „Understand”

Dodane przez pawpol dnia czw., 04/23/2020 - 09:01

Nasz uczeń Aleksander Zarębiński (kl. VIII a) zajął w swojej kategorii drugie miejsce w kraju w konkursie z języka angielskiego "Understand"! Zmagania miały miejsce w dwóch terminach: 12 marca oraz 2 kwietnia i sprawdzały umiejętność rozumienia języka angielskiego. Zadaniem uczestników było dokonanie wyboru właściwych spośród podanych odpowiedzi na odsłuchiwane przez nich pytania. Uczniowie pracowali na komputerach, laptopach lub smartfonach. Nad rywalizacją czuwali pracownicy Mogalo – organizacji, która co roku przygotowuje też inne ogólnopolskie interaktywne konkursy przedmiotowe. Gratulujemy Aleksandrowi tak wysokiego wyniku. Na pochwałę zasługują również Wiktoria Szlachcic z kl. VII b i Marysia Wydra z kl. VIII b. Mamy nadzieję, że za rok nasi uczniowie chętnie wezmą udział w kolejnej edycji konkursu.