Rozpoczęcie roku szkolnego miało w naszej szkole szczególny charakter. Zmieniliśmy bowiem swoją siedzibę i przenieśliśmy działalność z gmachu I Liceum Ogólnokształcącego do budynku przy ul. Dworskiego 25.

Ponad dwustu młodych ludzi otrzymało z rąk marszałka Władysława Ortyla stypendia i nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Uroczystość odbyła się w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie 15 października 2018 roku. To już 11. edycja gali „Nie zagubić talentu”.

Spotkanie z podróżnikiem

Dodane przez pawpol dnia czw., 01/24/2019 - 17:15

Dnia 23 stycznia b.r w naszej szkole gościliśmy podróżnika grupy TRZASK. Uczniowie z zainteresowaniem wsłuchiwali się w przygody opowiadane przez naszego gościa dotyczące jego pobytu w Japonii. Podróżnik przybliżył uczestnikom spotkania m.in. podstawy shinto - religii Japończyków , kim są gejsze, historię świętej wyspy Miyajima oraz historię Hiroszymy. Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się zdjęciom zrobionym podczas podróży. Odpowiadali na zadawane pytania, otrzymując w zamian słodki upominek.