Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu

Dodane przez pawpol dnia śr., 03/27/2019 - 09:05

W dniu 20.03.2019r na Krytej Pływalni w Przemyślu odbyła się powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu sztafetowym i indywidualnym. Świetnie w tych zawodach zaprezentowała się ekipa z naszej szkoły. W wyścigach sztafetowych drużyna dziewcząt wywalczyła pierwsze miejsce, chłopcy z uplasowali się na drugiej pozycji. W sztafetach pływali:
Dziewczęta: Weronika Mazur 3a, Kinga Organ 3a, Weronika Kierkało 3a, Karolina Harasimowicz 3b, Katarzyna Wachowska 8a, Ksenia Ficak 7b.
Chłopcy: Oktawiusz Doroszuk 3a, Adam Siewarga 3a, Stanisław Szopa 3a, Mikołaj Jędruch 8a, Michał Wilczyński 8b, Karol Dawnis 7a.

Bardzo dobrze wypadły również starty indywidualne naszych reprezentantów:
Dziewczęta:
50 m stylem motylkowym
- III m-ce Kinga Organ

50 stylem grzbietowym
- I m-ce Weronika Mazur

50 m stylem dowolnym
- II m-ce Weronika Kierkało

Chłopcy:
50 m stylem motylkowym
-III m-ce Adam Siewarga

50 stylem grzbietowym
- I m-ce Stanisław Szopa
- II m-ce Karol Dawnis
- III m-ce Michał Klein

50 m stylem klasycznym
- II m-ce Oktawiusz Doroszuk

Uczniowie naszej szkoły nie tylko pływali w zawodach ale również pomagali w ich organizacji sędziując w licealiadzie i igrzyskach dzieci. Pełniąc tę funkcję wykazali się dużym zaangażowaniem i profesjonalizmem.
Drużynę prowadziły Dorota Thier i Renata Majewska.