W środę 19 czerwca zakończyliśmy oficjalnie rok szkolny 2018/2019. Uroczystość rozpoczął hymn państwowy w wykonaniu wszystkich obecnych w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Przemyślu uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości.

Podsumowanie wyników konkursów językowych 2018/2019

Dodane przez pawpol dnia ndz., 06/16/2019 - 16:33

Koniec roku szkolnego 2018/2019 już tuż, tuż. Czas więc na podsumowanie osiągnięć naszych uczniów w konkursach językowych. Wprawdzie nie możemy się w tym roku pochwalić tytułem laureata konkursu z języka angielskiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, ale za to cieszymy się z dwóch tytułów finalisty. Z testami na etapie wojewódzkim bardzo dobrze poradziły sobie: w kategorii szkół podstawowych – Weronika Nakoneczna z kl. VIII a oraz Maja Salamon z kl. III a, która godnie reprezentowała klasy gimnazjalne.

Jak co roku duża grupa uczniów wzięła udział w ogólnopolskich konkursach organizowanych przez Łowców Talentów „Jersz”. W konkursie „English High Flier” najlepiej spisały się: Zofia Maćkowiak z kl. VII b (II wynik na Podkarpaciu) oraz Katarzyna Wachowska z kl. VIII a, która w swojej kategorii była trzecia w naszym województwie. Jeszcze lepiej zaprezentowali się nasi uczniowie w konkursie „English Ace”. Najlepsza na Podkarpaciu wśród ósmoklasistów była Weronika Nakoneczna. Wyniki bardzo dobre (powyżej 80% możliwych do zdobycia punktów) uzyskali również inni reprezentanci kl. VIII a: Katarzyna Wachowska, Mikołaj Jędruch i Łukasz Damaszko. Tylko kilka punktów procentowych mniej mieli: Kacper Bytner i Jan Hawajski. Spośród siódmoklasistów należy wyróżnić: Zofię Maćkowiak (kl. VII b) i Aleksandra Zarębińskiego (kl. VII a), których bardzo dobre wyniki uplasowały ich odpowiednio na II i III miejscu na Podkarpaciu. Nasi gimnazjaliści również nie próżnowali. Wyniki bardzo dobre osiągnęli uczniowie kl. III a: Maja Salamon (II miejsce w województwie), Stanisław Szopa i Paweł Brud, a Mateusz Perłak i Bartosz Zarański z kl. III b otrzymali dyplomy za dobre wyniki.

Po raz kolejny zmierzyliśmy się z wyzwaniem, jakim jest ogólnopolski konkurs z języka angielskiego FOX organizowany przez Śląskie Stowarzyszenie Oświatowe „Delta” pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W tym roku poza znajomością angielskiej leksyki i gramatyki uczestnicy musieli wykazać się dokładną znajomością treści lektur takich jak: „Kidnapped” (klasy VII i VIII) oraz „Dracula” (uczniowie gimnazjum). Wynik bardzo dobry plasujący uczestników w dziewiątym staninie uzyskali: Paweł Brud (kl. III a) oraz Aleksander Zarębiński (kl. VII a), a Maja Salamon z kl. III a i Zofia Maćkowiak z kl. VII b osiągnęły dobry wynik w ósmym staninie.

Nasi uczniowie podejmowali też różnorodne wyzwania z języka niemieckiego. W konkursie „Sprachdoktor” w pierwszej dziesiątce na Podkarpaciu zmieścili się: Zofia Maćkowiak oraz Michał Klein i Aleksandra Kondrat, uczniowie kl. III a. Ponadto Ola oraz Akif Hamzayev (kl. III b) spróbowali swoich sił w I Powiatowym Dyktandzie z Języka Niemieckiego organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu. Pod koniec roku szkolnego czworo naszych uczniów wzięło także udział w konkursie recytatorskim „Am Anfang war die Poesie”, w którym wyróżnienie otrzymał Jan Hawajski, uczeń kl. VIII a. Organizatorem konkursu był przemyski oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego.

Tegoroczne zmagania językowe już za nami. Teraz czas na wakacyjne szlifowanie języków obcych poza szkołą, a w nowym roku szkolnym przekonamy się, kto z nas zrobił największe postępy i sięgnie po najwyższe laury w kolejnych edycjach konkursów językowych.