Pierwsze tytuły laureatów w roku szkolnym 2018/2019

Dodane przez pawpol dnia pt., 02/08/2019 - 11:48

Koniec pierwszego półrocza jest okresem podsumowań. Korzystając z tej okazji należy przedstawić sytuację w konkursach i olimpiadach, w których uczestniczą nasi uczniowie.

Do finału ogólnopolskiego Olimpiady Historycznej Szkół Gimnazjalnych awansowali:
Michał Dyrda IIIa i Bartłomiej Musz z VIIIa

Do II etapu Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości awansowali:
Salomon Maja, Aleksandra Kondrat i Michał Dyrda z IIIa

Do II etapu Młodzieżowej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie awansował Jan Hryniszyn z IIIc.

Mikołaj Jędruch z VIIIa uczestniczył w eliminacjach okręgowych Olimpiady Matematycznej – czekamy na wynik. Dodatkowo został laureatem III miejsca w XXXIV Konkursie matematycznym im. prof. Marszała.

Do finału wojewódzkiego konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” awansowali:
Brud Paweł, Chlastawa Kacper i Dyrda Michał z IIIa.

Michał Dyrda IIIa – przeszedł do etapu okręgowego licealnej Olimpiady Przedsiębiorczości.

Michał Furgała IIIa – wyróżniony finalista XXXIV Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała.
Maja Salamon, Aleksandra Kondrat i Weronika Pelc z IIIa zakwalifikowały się do II etapu XIII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego ”Z ortografią na co dzień”.

Do finałów konkursów kuratoryjnych z gimnazjum awansowali:
Język Polski - Gabriela Ziobro IIIc i Maja Salamon IIIa zostały laureatkami konkursu z języka polskiego. Pozostałe uczennice Oliwia Cieleń IIIa, Ewa Woźniczka IIIa, Aleksandra Kamińska IIIa i Kinga Organ IIIa są finalistkami i uczestnikami finału.

Język Angielski – Maja Salamon z IIIa - finalistka.
Matematyka - Furgała Michał i Gierlak Artur z IIIa.
Chemia – Furgała Michał IIIa, Kraśnik Kacper IIIb, Doroszuk Oktawiusz IIIa, Borycka Katarzyna IIIc.
Fizyka - Michał Furgała i Miłosz Grodecki zostali laureatami konkursu z fizyki, Paweł Brud, Adam Siewarga oraz Bartosz Psik zostali finalistami.
Historia – Dyrda Michał i Chlastawa Kacper z IIIa
Geografia – Dyrda Michał IIIa

Szkoła Podstawowa – konkursy kuratoryjne
Fizyka – Jędruch Mikołaj z VIIIa i Dąbek Katarzyna z VIIIa zostali laureatami konkursu, Weronika Nakoneczna z VIIIa uzyskała tytuł finalisty.
Chemia - Dąbek Katarzyna, Gierczak Oliwier i Rabiej Kamil VIIIa.
Historia – Hawajski Jan, Musz Bartłomiej zostali finalistami konkursu.
Język Angielski – Nakoneczna Weronika VIIIa.
Matematyka - Samek Miłosz, Jędruch Mikołaj, Rabiej Kamil, Nakoneczna Weronika, Gierczak Oliwier z VIIIa.

W pozostałych konkursach trzymamy kciuki czekając na wyniki.

Wszystkim serdecznie gratulujemy