Obchody 80. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę

Dodane przez pawpol dnia wt., 09/24/2019 - 20:03

17 września 2019 roku w Przemyślu odbyły się uroczyste obchody 80. rocznicy agresji ZSRR na Polskę połączone z Dniem Sybiraka. Szkołę Podstawową Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu reprezentowała na tej uroczystości klasa VII b wraz z wychowawcą Jarosławem Dyrdą. Uczniowie wzięli udział w uroczystym apelu pod pomnikiem Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia na Wybrzeżu Józefa Piłsudskiego, gdzie złożyli okolicznościową wiązankę kwiatów w biało-czerwonych barwach, oddając hołd wszystkim ofiarom sowieckiego reżimu. Plac, na którym miała miejsce ta uroczystość, został nazwany Placem Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia.