Nasi stypendyści i nagrodzeni uczniowie przez Samorząd Województwa Podkarpackiego

Dodane przez pawpol dnia wt., 10/30/2018 - 08:43

Samorząd województwa Podkarpackiego od 2008 roku realizuje program wspierania uzdolnionej młodzieży „Nie zagubić talentu”. Zdolna, utalentowana młodzież otrzymuje stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne, naukowe oraz nagrody pieniężne. Trafiają one do uczniów podkarpackich szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz tych, którzy ukończyli VI klasę szkoły podstawowej.

Stypendia oraz nagrody finansowane są z budżetu województwa podkarpackiego Stypendium otrzymało aż 108 uczniów. 27 z nich uhonorowano za osiągnięcia artystyczne, a 81 za wybitne osiągnięcia naukowe. Zarząd zdecydował także o przyznaniu nagród pieniężnych dla 88 młodych ludzi. Nagrody pieniężne otrzymało też 8 zespołów artystycznych.

Samorząd województwa na uroczystości reprezentowali: marszałek województwa Władysław Ortyl, członek zarządu Piotr Pilch, przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś oraz dyrektor departamentu Edukacji, Nauki i Sportu Barbara Pelczar-Białek.

Stypendia otrzymali:
Dyrda Michał klasa IIIa gimnazjum
Furgała Michał klasa IIIa gimnazjum

Nagrody otrzymali:
Jędruch Mikołaj klasa VIIIa SP
Opryszko Joanna absolwentka z IIIa
Hus Jakub absolwent z IIIa

Szkołę Podstawową z Oddziałami Gimnazjalnymi Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu reprezentował dyrektor Jarosław Dyrda. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.