Lekcja geografii w terenie

Dodane przez pawpol dnia ndz., 03/10/2019 - 19:59

Na początku marca klasy VII uczestniczyły pod opieką pani Justyny Pakuły w lekcjach geografii w terenie. Celem zajęć było poznanie antropogenicznych walorów naszego miasta. Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Dzwonów i Fajek, gdzie usłyszeliśmy dużo interesujących ciekawostek na ich temat. Na balkonie Wieży Zegarowej zapoznaliśmy się z informacjami dotyczącymi różnych obiektów w Przemyślu, m.in. Zamku Kazimierzowskiego i kościołów. Kolejnym punktem wycieczki był pomnik Jana Pawła II, gdzie zlokalizowaliśmy swoje miejsce na planie miasta. Po zwiedzeniu kościoła Franciszkanów obejrzeliśmy z zachwytem najstarszą kamienicę w Przemyślu. Na zakończenie wycieczki wysłuchaliśmy na rynku opowieści na temat fontanny z przemyskim niedźwiadkiem oraz Urzędu Miasta. Lekcja w terenie bardzo nam się podobała i niecierpliwie czekamy na więcej takich wyjść klasowych.

Maria Wydra, kl. VII b