Konkurs recytatorski „Am Anfang war die Poesie”

Dodane przez pawpol dnia pt., 06/14/2019 - 10:16

Już po raz siódmy przemyski oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego był organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Am Anfang war die Poesie” (Na początku była poezja). Konkurs odbył się 30 maja 2019 r. w gościnnych progach II Liceum Ogólnokształcącego im. K. Morawskiego w Przemyślu. Uczennice i uczniowie podkarpackich szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych zaprezentowali swoje interpretacje wierszy poetów niemieckich, austriackich i szwajcarskich.

Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby: Katarzyna Dąbek, Oliwier Gierczak i Jan Hawajski z klasy VIII a oraz Aleksandra Kondrat z klasy III a. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności recytatorskich i interpretacyjnych. Uznanie jury zyskał Jan Hawajski za interesującą interpretację wiesza „Wotanische Verse” niemieckiego poety Arno Reinfranka i w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów otrzymał wyróżnienie. Jest to bardzo znaczący sukces tego zdolnego uczenia.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Herzlichen Glückwunsch! ?