Konkurs "Lust auf Lesen?"

Dodane przez pawpol dnia śr., 01/29/2020 - 09:52

9 stycznia 2020 r. odbył się szkolny etap III Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego "Lust auf Lesen?" organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Rywalizacja przebiegała na dwóch poziomach: dla początkujących (A1, A2) oraz dla uczniów uczących się języka niemieckiego w szkole i poza nią (A2, B1). 18 uczniów i uczennic naszej SP zmierzyło się z testem sprawdzającym zarówno kompetencje leksykalno-gramatyczne jak i rozumienie tekstu czytanego. Najlepsze wyniki uzyskali: Zuzia Ciećko (kl. 7 b) i Mateusz Tulej (kl. 7 a) oraz Marysia Wydra, Zosia Maćkowiak (kl. 8 b), Adrian Katan (kl. 8 a) i Wiktor Słabicki (kl. 7 b). Choć do udziału w etapie regionalnym zabrakło kilku punktów procentowych, cieszymy się z dobrych wyników naszych uczniów i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu.