Klasy ósme w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej

Dodane przez pawpol dnia czw., 09/26/2019 - 10:32

19 września 2019 r. klasy VIII a i VIII b uczestniczyły w konferencji historycznej zorganizowanej z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Przemyślu. Wydarzenie miało miejsce w sali audiowizualnej Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. W programie konferencji znalazły się: wykład dra Piotra Chmielowca „Działania wojenne w Przemyślu i jego okolicach we wrześniu 1939 r.”, prelekcja Tomasza Berezy ”Represja sowiecka wobec mieszkańców terenów położonych na prawym brzegu Sanu w latach 1939-41” oraz spektakl „W” autorstwa Rafała Paśko przygotowany przez grupę teatralną II LO w Przemyślu.