Kibicujemy uczestnikom IV Igrzysk Dzieci i Młodzieży (Nie)Pełnosprawnej

Dodane przez pawpol dnia pt., 06/07/2019 - 08:32

W piątek 31 maja na przemyskim stadionie „Juvenia” odbyły się IV Igrzyska Dzieci i Młodzieży (Nie)Pełnosprawnej. Imprezę zorganizowały: Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym „Jerzyk” oraz Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu. W rywalizacji sportowej uczestniczyli podopieczni przemyskich i podprzemyskich placówek oświatowych. Podczas uroczystości otwarcia igrzysk na stadionie obecni byli również nasi siódmoklasiści, którzy wzięli udział w przemarszu zgłoszonych do zawodów ekip oraz wspólnie z zebranymi zaśpiewali hymn tegorocznej olimpiady zagrzewający młodych sportowców do walki. Śpiewającym akompaniował wraz z kolegami z zespołu nasz uczeń, Aleksander Zarębiński z kl. VII a, który jest jednocześnie autorem hymnu napisanego specjalnie na tę okazję. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak miłym i ważnym dla naszych kolegów i koleżanek wydarzeniu.