Rozpoczęcie roku szkolnego miało w naszej szkole szczególny charakter. Zmieniliśmy bowiem swoją siedzibę i przenieśliśmy działalność z gmachu I Liceum Ogólnokształcącego do budynku przy ul. Dworskiego 25.

Ponad dwustu młodych ludzi otrzymało z rąk marszałka Władysława Ortyla stypendia i nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Uroczystość odbyła się w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie 15 października 2018 roku. To już 11. edycja gali „Nie zagubić talentu”.

Jubileuszowa edycja konkursu "Fox"

Dodane przez pawpol dnia ndz., 05/10/2020 - 15:25

3 marca 2020 r. odbył się już po raz dwudziesty ogólnopolski konkurs z języka angielskiego "FOX". Tegoroczny test, oprócz kompetencji językowych, sprawdzał również jak zawsze znajomość wskazanych lektur. Siódmo- i ósmoklasiści przeczytali w ramach przygotowań „Treasure Island”, a uczniowie klas piątych dostali pytania dotyczące utworu „Heidi”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów naszej szkoły. Czworo z nich uzyskało bardzo ładne wyniki powyżej 70% możliwych do zdobycia punktów. Są to: Maria Wydra i Zosia Maćkowiak z kl. VIII b, Tomasz Samek (kl. V a) oraz Karol Bilig (kl. VII a). Gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłorocznych zmaganiach językowych.