Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Dodane przez pawpol dnia wt., 09/17/2019 - 21:08

Rozpoczęcie roku szkolnego miało w naszej szkole szczególny charakter. Zmieniliśmy bowiem swoją siedzibę i przenieśliśmy działalność z gmachu I Liceum Ogólnokształcącego do budynku przy ul. Dworskiego 25. W uroczystości wzięli udział licznie zaproszeni goście, m. in.: poseł Marek Rząsa, przewodnicząca Rady Miejskiej w Przemyślu Ewa Sawicka, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego Tomasz Dziumak oraz darczyńcy i przyjaciele szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się w auli I LO, skąd po wystąpieniach wszystkich gości udano się w uroczystym przemarszu do nowej siedziby. Tam nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi przez przedstawicielkę organu prowadzącego szkołę - Dorotę Thier oraz przez dyrektor szkoły - Magdalenę Drankę-Sowę. Następnie oficjalne otwarto obiekt, który w czasie wakacji przeszedł gruntowny remont adaptacyjny, dostosowujący go do potrzeb szkoły podstawowej oraz do nowych przepisów przeciwpożarowych.

Nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Absolwentów I LO zainaugurowało ok. 120 dzieci, które rozpoczną naukę w siedmiu oddziałach klasowych. Nasza szkoła po raz pierwszy oferuje kształcenie już od klasy pierwszej, gdyż dotychczas kształciliśmy klasy gimnazjalne i starsze klasy szkoły podstawowej. Warto zaznaczyć, że nasza placówka należy do grona najlepszych szkół na Podkarpaciu - aż siedmiokrotnie zdobywaliśmy tytuł "Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom" przyznawany przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie.