W dniu 6 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Przemyślu odbył się III Konkurs Piosenki Patriotycznej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice: Ksenia Ficak (kl.7b), Klaudia Tadla (kl.7b), Katarzyna Marmura (kl.8b), Aleksandra Barycka (kl.8b), Jagoda Wasiewicz (kl.8b) i Zuzanna Nizio (kl.8b).

W piątek 26 października uczniowie klas VII a i VII b oraz III a gimnazjum uczestniczyli wraz z wychowawcami w krótkiej wycieczce do jednostki wojskowej w Przemyślu. Z okazji Święta V Batalionu Strzelców Podhalańskich przygotowano tam dla zwiedzających mnóstwo atrakcji.

W tym roku obchody Dnia Edukacji Narodowej trwały nieco dłużej niż zwykle. Ponieważ 14 października wypadało w niedzielę, niektórzy uczniowie już w piątek złożyli życzenia swoim nauczycielom, a Rada Rodziców przygotowała dla kadry pedagogicznej słodki upominek. W poniedziałek do życzeń dołączyli się przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego

Dodane przez pawpol dnia śr., 11/07/2018 - 18:01

W dniu 6 października przedstawiciele klas ósmych oraz siódmych wzięli udział w I Mistrzostwach Młodych Ratowników o Puchar Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratowniczego w Przemyślu. Zawody te miały na celu podniesienie świadomości i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Rywalizacje odbywały się w kilku etapach: pisemny test, rzut piłką lekarską, zasady i udzielanie pierwszej pomocy z uwzględnieniem zasad resuscytacyjnych i ułożenia w pozycji bezpiecznej oraz zawody sportowe na czas. Przy każdym z zadań ratownicy zadawali pytania. Uczniowie z klas 8a i 8b w składzie Aleksandra Ligęza, Katarzyna Marmura, Zuzanna Nizio, Oliwia Polańska oraz Michał Kijanka, Miłosz Samek i Michał Wilczyński zajęli 3 miejsce! Uczennicom z klas 7 poszło trochę gorzej (zajęły przedostatnie miejsce). Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i sprawności a pozostałych zachęcamy do ćwiczeń udzielania pierwszej pomocy na wygranym przez nas fantomie.

Oliwia Polańska