Dodane przez pawpol dnia śr., 11/07/2018 - 18:01

W dniu 6 października przedstawiciele klas ósmych oraz siódmych wzięli udział w I Mistrzostwach Młodych Ratowników o Puchar Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratowniczego w Przemyślu. Zawody te miały na celu podniesienie świadomości i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Rywalizacje odbywały się w kilku etapach: pisemny test, rzut piłką lekarską, zasady i udzielanie pierwszej pomocy z uwzględnieniem zasad resuscytacyjnych i ułożenia w pozycji bezpiecznej oraz zawody sportowe na czas. Przy każdym z zadań ratownicy zadawali pytania. Uczniowie z klas 8a i 8b w składzie Aleksandra Ligęza, Katarzyna Marmura, Zuzanna Nizio, Oliwia Polańska oraz Michał Kijanka, Miłosz Samek i Michał Wilczyński zajęli 3 miejsce! Uczennicom z klas 7 poszło trochę gorzej (zajęły przedostatnie miejsce). Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i sprawności a pozostałych zachęcamy do ćwiczeń udzielania pierwszej pomocy na wygranym przez nas fantomie.

Oliwia Polańska