Rozpoczęcie roku szkolnego miało w naszej szkole szczególny charakter. Zmieniliśmy bowiem swoją siedzibę i przenieśliśmy działalność z gmachu I Liceum Ogólnokształcącego do budynku przy ul. Dworskiego 25.

Ponad dwustu młodych ludzi otrzymało z rąk marszałka Władysława Ortyla stypendia i nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Uroczystość odbyła się w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie 15 października 2018 roku. To już 11. edycja gali „Nie zagubić talentu”.

English High Flier po raz ósmy w naszej szkole

Dodane przez pawpol dnia ndz., 02/09/2020 - 12:27

Już od kilku lat nasza młodzież regularnie startuje w konkursach językowych Łowców Talentów Jersz. Również w tym roku grupa 26 uczniów klas 5, 6, 7 i 8 sprawdziła 12 grudnia swoją znajomość słownictwa i gramatyki języka angielskiego, rozwiązując test konkursowy English High Flier. Najlepiej wypadli: Zosia Maćkowiak (kl. 8 b), która z bardzo dobrym wynikiem 80% możliwych do zdobycia punktów zajęła 3 miejsce wśród ósmoklasistów na Podkarpaciu oraz Marek Drobeńko (kl. 6 a), który uzyskał dobry wynik powyżej 75% punktów. Spośród piątoklasistów należy wyróżnić Tomasza Samka (kl. 5 a), a w gronie siódmoklasistów najwięcej punktów zdobyły Natalia Bukowska i Zosia Slisz z kl. 7 a. Cieszymy się z wyników naszych uczniów i mamy nadzieję, że nadal z równym zaangażowaniem będą rozwijać swoje zainteresowania językowe.