W dniu 8 czerwca 2015 roku w Rzeszowie, odbyło się podsumowanie konkursów gimnazjalnych organizowanych w roku szkolnym 2014/2015. Podczas uroczystej gali dyrektor szkoły Jarosław Dyrda odebrał z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty Pana Jacka Wojtasa certyfikat "SZKOŁY PRZYJAZNEJ UTALENTOWANYM UCZNIOM".

W dniu 26 czerwca 2015 roku w auli szkolnej I LO zgromadziła się cała społeczność gimnazjalna......

Rekrutacja na rok szkolny 2015/2016
trwa od 02.02.2015 r. – 31.03.2015 r.

Nasze gimnazjum funkcjonuje dopiero od 7 lat, ale I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego, które działa w tym samym budynku i którego tradycję również pielęgnujemy, kończy w tym roku 385 lat. Przez te wszystkie lata szkoła stale rozwijała się i kształtowała. Początki sięgają roku 1628.

Dzień Ekologa „Zmieniaj nawyki – nie klimat”

Dodane przez pawpol dnia ndz., 03/23/2014 - 11:52

18 marca br. nasi uczniowie uczestniczyli w Dniu Ekologa, zorganizowanym w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Organizatorzy, czyli członkowie Klubu LYNX wraz z opiekunem panią Agnieszką Górką, zapewnili wiele EKO atrakcji i konkursów. W czwartym Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym, udział wzięli uczniowie z liceum i kilku przemyskich gimnazjów. Każdy trzyosobowy zespół musiał zmierzyć się z testem przygotowanym przez panią Edytę Hrymak – nauczycielkę geografii w I LO.

Po trudach „dogrywki” okazało się, że największą ilość punktów uzyskali uczniowie GSA z klasy II A: Jan Busz, Michał Chmura i Bernard Preyer. Kolejny konkurs, na EKOSTRÓJ wygrały uczennice klasy I C: Kinga Gdowska i Klaudia Godos. Równie ekscytujące były pokazy i warsztaty o zanieczyszczeniach powietrza, wody i gleby przygotowane przez Klub reAktywnych Chemików – KrACh (oczywiście nadzorowane przez panią Agatę Warcholak-Ziębę). Zwycięzcom gorąco gratulujemy, a wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w Dniu Ekologa już za rok!

Justyna Pakuła