W Rzeszowie 8 czerwca br. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Gospodarzem uroczystości był Podkarpacki Kurator Oświaty w osobie Pani Małgorzata Rauch.

Nasze gimnazjum funkcjonuje dopiero od 7 lat, ale I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego, które działa w tym samym budynku i którego tradycję również pielęgnujemy, kończy w tym roku 385 lat. Przez te wszystkie lata szkoła stale rozwijała się i kształtowała. Początki sięgają roku 1628.

Dzień Ekologa „Zmieniaj nawyki – nie klimat”

Dodane przez pawpol dnia ndz., 03/23/2014 - 11:52

18 marca br. nasi uczniowie uczestniczyli w Dniu Ekologa, zorganizowanym w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Organizatorzy, czyli członkowie Klubu LYNX wraz z opiekunem panią Agnieszką Górką, zapewnili wiele EKO atrakcji i konkursów. W czwartym Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym, udział wzięli uczniowie z liceum i kilku przemyskich gimnazjów. Każdy trzyosobowy zespół musiał zmierzyć się z testem przygotowanym przez panią Edytę Hrymak – nauczycielkę geografii w I LO.

Po trudach „dogrywki” okazało się, że największą ilość punktów uzyskali uczniowie GSA z klasy II A: Jan Busz, Michał Chmura i Bernard Preyer. Kolejny konkurs, na EKOSTRÓJ wygrały uczennice klasy I C: Kinga Gdowska i Klaudia Godos. Równie ekscytujące były pokazy i warsztaty o zanieczyszczeniach powietrza, wody i gleby przygotowane przez Klub reAktywnych Chemików – KrACh (oczywiście nadzorowane przez panią Agatę Warcholak-Ziębę). Zwycięzcom gorąco gratulujemy, a wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w Dniu Ekologa już za rok!

Justyna Pakuła