Rekrutacja na rok szkolny 2014/2015
trwa od 03.02.2014 r. – 31.03.2014r

Nasze gimnazjum funkcjonuje dopiero od 7 lat, ale I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego, które działa w tym samym budynku i którego tradycję również pielęgnujemy, kończy w tym roku 385 lat. Przez te wszystkie lata szkoła stale rozwijała się i kształtowała. Początki sięgają roku 1628.

18 września odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. W tym roku do społeczności uczniowskiej Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu dołączyło po raz pierwszy aż 72 osoby, które pobierać będą naukę w trzech oddziałach klasowych.

W marcu 2013 zakończyły się konkursy gimnazjalne organizowane przez Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Podopieczni Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu uzyskali 3 tytuły laureatów i oraz 11 tytułów finalistów konkursów gimnazjalnych. To najwyższa liczba finalistów i laureatów w dotychczasowej historii tej placówki.       Życie Podkarpackie

Dzień Ekologa „Zmieniaj nawyki – nie klimat”

Dodane przez pawpol dnia ndz., 03/23/2014 - 11:52

18 marca br. nasi uczniowie uczestniczyli w Dniu Ekologa, zorganizowanym w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Organizatorzy, czyli członkowie Klubu LYNX wraz z opiekunem panią Agnieszką Górką, zapewnili wiele EKO atrakcji i konkursów. W czwartym Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym, udział wzięli uczniowie z liceum i kilku przemyskich gimnazjów. Każdy trzyosobowy zespół musiał zmierzyć się z testem przygotowanym przez panią Edytę Hrymak – nauczycielkę geografii w I LO.

Po trudach „dogrywki” okazało się, że największą ilość punktów uzyskali uczniowie GSA z klasy II A: Jan Busz, Michał Chmura i Bernard Preyer. Kolejny konkurs, na EKOSTRÓJ wygrały uczennice klasy I C: Kinga Gdowska i Klaudia Godos. Równie ekscytujące były pokazy i warsztaty o zanieczyszczeniach powietrza, wody i gleby przygotowane przez Klub reAktywnych Chemików – KrACh (oczywiście nadzorowane przez panią Agatę Warcholak-Ziębę). Zwycięzcom gorąco gratulujemy, a wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w Dniu Ekologa już za rok!

Justyna Pakuła