W dniu 6 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Przemyślu odbył się III Konkurs Piosenki Patriotycznej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice: Ksenia Ficak (kl.7b), Klaudia Tadla (kl.7b), Katarzyna Marmura (kl.8b), Aleksandra Barycka (kl.8b), Jagoda Wasiewicz (kl.8b) i Zuzanna Nizio (kl.8b).

Ponad dwustu młodych ludzi otrzymało z rąk marszałka Władysława Ortyla stypendia i nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Uroczystość odbyła się w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie 15 października 2018 roku. To już 11. edycja gali „Nie zagubić talentu”.

W piątek 26 października uczniowie klas VII a i VII b oraz III a gimnazjum uczestniczyli wraz z wychowawcami w krótkiej wycieczce do jednostki wojskowej w Przemyślu. Z okazji Święta V Batalionu Strzelców Podhalańskich przygotowano tam dla zwiedzających mnóstwo atrakcji.

W tym roku obchody Dnia Edukacji Narodowej trwały nieco dłużej niż zwykle. Ponieważ 14 października wypadało w niedzielę, niektórzy uczniowie już w piątek złożyli życzenia swoim nauczycielom, a Rada Rodziców przygotowała dla kadry pedagogicznej słodki upominek. W poniedziałek do życzeń dołączyli się przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

Dodane przez pawpol dnia wt., 10/30/2018 - 00:00

W tym roku obchody Dnia Edukacji Narodowej trwały nieco dłużej niż zwykle. Ponieważ 14 października wypadało w niedzielę, niektórzy uczniowie już w piątek złożyli życzenia swoim nauczycielom, a Rada Rodziców przygotowała dla kadry pedagogicznej słodki upominek. W poniedziałek do życzeń dołączyli się przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego, a we wtorek 16 października nauczyciele i uczniowie naszej szkoły zgromadzeni w auli obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klas 7 a i 7 b pod opieką wychowawców: pani Justyny Szolc i pana Pawła Stołowskiego oraz nauczycielki muzyki, pani Joanny Cioch. Wesołe parodie lekcji języka polskiego, godziny wychowawczej i biologii przeplatane melodyjnymi piosenkami niejednokrotnie wywołały uśmiech na twarzach publiczności i wprawiły wszystkich w dobry humor. Dyrektor szkoły, pan Jarosław Dyrda, podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie przedstawienia uczniom i nauczycielom, a także pogratulował siódmoklasistom zdolności artystycznych, kreatywności i poczucia humoru.