Rozpoczęcie roku szkolnego miało w naszej szkole szczególny charakter. Zmieniliśmy bowiem swoją siedzibę i przenieśliśmy działalność z gmachu I Liceum Ogólnokształcącego do budynku przy ul. Dworskiego 25.

Ponad dwustu młodych ludzi otrzymało z rąk marszałka Władysława Ortyla stypendia i nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Uroczystość odbyła się w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie 15 października 2018 roku. To już 11. edycja gali „Nie zagubić talentu”.

Bist du schon fit in Deutsch?

Dodane przez pawpol dnia śr., 03/18/2020 - 21:57

3 marca 2020 r. uczniowie klas VII i VIII podjęli się napisania testu przygotowującego do „Fit in Deutsch 1”. Jest to organizowany przez Goethe-Institut egzamin dla dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 16 lat, który potwierdza znajomość języka niemieckiego na podstawowym poziomie A1. Z wyzwaniem najlepiej poradzili sobie: Zosia Maćkowiak z kl. 8 b oraz Wiktor Słabicki i Michał Citkowski z kl. 7 b. Wyniki testu pokazały naszym uczniom, że język niemiecki wcale nie jest taki trudny i niektórzy z nich już postanowili podejść w maju do egzaminu w krakowskiej filii Goethe-Institut, którego zdanie zapewni im uzyskanie międzynarodowego certyfikatu Fit in Deutsch A1. Trzymamy kciuki!