62 Ogólnopolski Rajd "Twierdza Przemyśl"

Dodane przez pawpol dnia wt., 10/22/2019 - 19:44

W dniu 19 października 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu wzięli udział w 62. Ogólnopolskim Rajdzie „Twierdza Przemyśl". Trasa liczyła 15 km i prowadziła przez miejscowości takie jak: Nehrybka, Łuczyce, Jaksmanice oraz Siedliska. Wielką atrakcją dla młodzieży był napotkany jeżdżący sklep oraz przejście przez ruchomą, drewnianą kładkę umieszczoną nad rzeka Wiar. Duże zainteresowanie budziły napotkane zwierzęta gospodarskie oraz rzadko spotykane rośliny, tj. trzmielina i ziemowit. Zwiedzając Fort Łuczyce lll, Fort Salis Soglio l oraz Fort Borek XV w zewnętrznym pierścieniu fortyfikacji, uczestnicy poznali historię budowy i oblężenia Twierdzy Przemyśl. Rajd zakończył się konkursem wiedzy o fortach i pieczeniem kiełbasy przy wspólnym ognisku.