60 OGÓLNOPOLSKI RAJD TWIERDZA PRZEMYŚL

Dodane przez pawpol dnia pon., 11/05/2018 - 22:48

Dnia 20 października 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 60 OGÓLNOPOLSKIM RAJDZIE TWIERDZA PRZEMYŚL. Zbiórka uczestników miała miejsce o godzinie 11:45 przed głównym wejściem do galerii Sanowej. Rajd prowadziła Pani Elżbieta Rozmus - która uczyła nas biologii. Trasa długości 7 km, prowadziła wzdłuż pierścienia wewnętrznego Twierdzy Przemyśl, przez: Szaniec S1 Garbarnia - Szaniec S2 Wilcze - Szaniec S1 Pobrzeże - fort XX Przekopana - Szaniec Lempertówka - Bateria XXa Kanał - Fort XXI Bakończyce - zespół cmentarzy z okresu I Wojny Światowej. Rajd zakończyło ognisko wraz z kiełbasą na Forcie XVI Zniesienie. Podczas uroczystego zakończenia rajdu rozdano jubileuszowe odznaczenia dla przodowników przemyskiej turystyki. A Jan Hawajski zajął drugie miejsce w konkursie wiedzy o historii fortyfikacji.

Hubert Chruścicki