W dniu 6 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Przemyślu odbył się III Konkurs Piosenki Patriotycznej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice: Ksenia Ficak (kl.7b), Klaudia Tadla (kl.7b), Katarzyna Marmura (kl.8b), Aleksandra Barycka (kl.8b), Jagoda Wasiewicz (kl.8b) i Zuzanna Nizio (kl.8b).

W piątek 26 października uczniowie klas VII a i VII b oraz III a gimnazjum uczestniczyli wraz z wychowawcami w krótkiej wycieczce do jednostki wojskowej w Przemyślu. Z okazji Święta V Batalionu Strzelców Podhalańskich przygotowano tam dla zwiedzających mnóstwo atrakcji.

W tym roku obchody Dnia Edukacji Narodowej trwały nieco dłużej niż zwykle. Ponieważ 14 października wypadało w niedzielę, niektórzy uczniowie już w piątek złożyli życzenia swoim nauczycielom, a Rada Rodziców przygotowała dla kadry pedagogicznej słodki upominek. W poniedziałek do życzeń dołączyli się przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego

60 OGÓLNOPOLSKI RAJD TWIERDZA PRZEMYŚL

Dodane przez pawpol dnia pon., 11/05/2018 - 22:48

Dnia 20 października 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 60 OGÓLNOPOLSKIM RAJDZIE TWIERDZA PRZEMYŚL. Zbiórka uczestników miała miejsce o godzinie 11:45 przed głównym wejściem do galerii Sanowej. Rajd prowadziła Pani Elżbieta Rozmus - która uczyła nas biologii. Trasa długości 7 km, prowadziła wzdłuż pierścienia wewnętrznego Twierdzy Przemyśl, przez: Szaniec S1 Garbarnia - Szaniec S2 Wilcze - Szaniec S1 Pobrzeże - fort XX Przekopana - Szaniec Lempertówka - Bateria XXa Kanał - Fort XXI Bakończyce - zespół cmentarzy z okresu I Wojny Światowej. Rajd zakończyło ognisko wraz z kiełbasą na Forcie XVI Zniesienie. Podczas uroczystego zakończenia rajdu rozdano jubileuszowe odznaczenia dla przodowników przemyskiej turystyki. A Jan Hawajski zajął drugie miejsce w konkursie wiedzy o historii fortyfikacji.

Hubert Chruścicki