110 lat Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu

Dodane przez pawpol dnia wt., 09/24/2019 - 19:44

13 września 2019 roku w gmachu Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej odbyła się uroczystość poświęcona 110. rocznicy powstania Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu. Konferencja „Tradycja – innowacyjność – tożsamość. Przeszłość i teraźniejszość Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu na tle polskiego i europejskiego ruchu naukowego 1909 – 2019” zebrała licznych gości, wśród których nie mogło zabraknąć uczniów Małego Słowaka. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII a oraz pan Jarosław Dyrda, były wiceprezes przemyskiego TPN.

Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Przemyślu wspiera i prowadzi prace naukowo-badawcze w różnorodnych dyscyplinach naukowych, publikuje wyniki badań oraz promuje osiągnięcia naukowe naszego regionu.

TPN życzymy kolejnych 110 lat owocnej działalności