Rozpoczęcie roku szkolnego miało w naszej szkole szczególny charakter. Zmieniliśmy bowiem swoją siedzibę i przenieśliśmy działalność z gmachu I Liceum Ogólnokształcącego do budynku przy ul. Dworskiego 25.

Ponad dwustu młodych ludzi otrzymało z rąk marszałka Władysława Ortyla stypendia i nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Uroczystość odbyła się w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie 15 października 2018 roku. To już 11. edycja gali „Nie zagubić talentu”.

„Kilometry dobra”

Dodane przez pawpol dnia czw., 05/24/2018 - 15:50

W poniedziałek 21 maja gościliśmy w szkole przedstawicieli Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Przemyślu. Organizacja ta istnieje od 1982 r. i wspiera blisko 250 osób rocznie. Działania Stowarzyszenia mają na celu pomoc w wyrównywaniu szans osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz umożliwienie im aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Podczas spotkania uczniowie naszej szkoły poznali zakres działań placówek prowadzonych przez Koło oraz zasady udziału w akcji „Kilometry dobra”. Przewodniczący wszystkich klas otrzymali puszki na symboliczne złotówki tak, aby każda z klas mogła przyłączyć się do akcji oraz zaproszenie do udziału w biegu charytatywnym zaplanowanym na 26 maja na terenie Pałacu Lubomirskich w Przemyślu. Młodzież miała także możliwość zapoznania się z przykładowymi pomocami dydaktycznymi, z których korzystają podopieczni organizacji. Więcej informacji na temat przemyskiego Koła PSONI i jego działalności można znaleźć na stronie http://www.psoni.przemysl.pl