„Łyk Wiedzy” – warsztaty na temat technik skutecznego uczenia się

Dodane przez pawpol dnia pon., 03/25/2019 - 09:21

22 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „Łyk Wiedzy”, które odbyły się w auli I LO w Przemyślu. Spotkanie było częścią projektu realizowanego przez uczniów Słowaka w ramach olimpiady społecznej „Zwolnieni z teorii”. Liderami projektu są absolwenci GSA I LO w Przemyślu: Michał Musz i Wojciech Bardziński, a w grupie projektowej działają również: Aleksandra Psik, Kamila Pilch i Michał Jarosz, którzy niecałe dwa lata temu także kończyli naszą szkołę. Wśród uczestników przedsięwzięcia jest także uczeń naszej SP, Bartłomiej Musz z kl. VIII a. Inicjatywa powstała na początku obecnego roku szkolnego i została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy oraz Starosty Przemyskiego Jana Paczka. Przy realizacji projektu uczniowie współpracują także ze Stowarzyszeniem Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu, czyli organem prowadzącym naszą szkołę.

„Łyk Wiedzy” to autorski projekt mający na celu przybliżenie uczniom szkół podstawowych w Przemyślu technik skutecznego uczenia się. Pomysłodawcy tej inicjatywy przedstawiają swoim odbiorcom innowacyjne i efektywne metody nauki, potwierdzone badaniami z dziedzin psychologii i kognitywistyki. Pozwalają one na przyswojenie wiedzy przy małym nakładzie wysiłku i czasu.

Podczas warsztatów, w których uczestniczyli nasi uczniowie, członkowie grupy projektowej zaprezentowali kilka swoich pomysłów, czym bez trudu zachęcili zgromadzonych do aktywnego udziału w spotkaniu. Wspólne testowanie zaprezentowanych technik uczenia się okazało się świetną zabawą, co widać na zdjęciach poniżej. Gratulujemy licealistom pomysłu i dziękujemy za możliwość udziału w warsztatach.