Światowy dzień tabliczki mnożenia

Dodane przez pawpol dnia wt., 10/08/2019 - 09:17

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day) to niezwykła międzynarodowa akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. Tegoroczna 9. edycja akcji odbyła się 4 października 2019 i oczywiście nas na niej nie zabrakło!
Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była świetną okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.