Rekrutacja na rok szkolny 2014/2015
trwa od 03.02.2014 r. – 31.03.2014r

Nasze gimnazjum funkcjonuje dopiero od 7 lat, ale I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego, które działa w tym samym budynku i którego tradycję również pielęgnujemy, kończy w tym roku 385 lat. Przez te wszystkie lata szkoła stale rozwijała się i kształtowała. Początki sięgają roku 1628.

19 września odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. W tym roku do społeczności uczniowskiej Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu dołączyło po raz pierwszy aż 72 osoby, które pobierać będą naukę w trzech oddziałach klasowych.

W marcu 2013 zakończyły się konkursy gimnazjalne organizowane przez Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Podopieczni Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu uzyskali 3 tytuły laureatów i oraz 11 tytułów finalistów konkursów gimnazjalnych. To najwyższa liczba finalistów i laureatów w dotychczasowej historii tej placówki.       Życie Podkarpackie

Święto żołnierzy spod znaku szarotki

Dodane przez pawpol dnia ndz., 11/06/2011 - 20:10

W Przemyślu, jesienią 2010 roku utworzono 5 batalion strzelców podhalańskich im. gen. bryg. Andrzeja Galicy, pod dowództwem ppłk. dypl. Zenona Brzuszko.

W rocznicę powstania batalionu tj. 3 października 2011 roku, obchodzono Święto, na które przybyło wielu gości, w tym również Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu reprezentowane przez uczniów klasy 2 A.

Z godnością i szacunkiem wszyscy uczestniczyli w uroczystym apelu, podczas którego z – ca dowódcy batalionu mjr Wiesław Szczepankiewicz podziękował żołnierzom za wzorową służbę, zwłaszcza podczas misji wojskowych poza granicami państwa. Najlepszych żołnierzy i pracowników wojska nagrodził w imieniu Prezydenta RP medalami i odznaczeniami. Następnie, wszyscy pełni entuzjazmu, uczestniczyli w ostatnim punkcie uroczystości, tj. defiladzie żołnierskiej, której przygrywała wojskowa orkiestra.

Po części oficjalnej, uczestnicy mieli okazję zapoznać się z życiem żołnierskim, a także sprzętem wojskowym i bronią strzelecką. Wśród chłopców dużym zainteresowaniem cieszyła się broń strzelców wyborowych, natomiast dziewczyny wolały dowodzić wozami bojowymi.

Dla strudzonych poznawaniem tajników wojska, przygotowano żołnierską grochówkę – smaczną i gorącą!

W międzyczasie, można było posłuchać występu zespołu artystycznego klubu żołnierskiego 5 bsp „SZAROTKA”, którego jedną z wokalistek była nasza uczennica Aleksandra Lechocińska z klasy 3 A.

Zwiedzanie sali tradycji 5 batalionu, było podsumowaniem świętowanego dnia i czasem uczniowskiej refleksji - że warto być żołnierzem podhalańczykiem!

Za wspaniałe chwile tego świątecznego dnia, dziękujemy Dowódcy Jednostki oraz panu Arkadiuszowi Machajowi, oficerowi rezerwy – taty naszej uczennicy Joanny – za to, że z życzliwością podjął się roli opiekuna i przewodnika na terenie koszar.

Obiecujemy, że za rok TAM wrócimy, z żołnierską piosenką na ustach!

Grzegorz Hubacz