Szczegóły już wkrótce !!

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjalnymi Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu ogłasza nabór do klasy VII na rok szkolny 2018/2019. Rodzice zainteresowani przeniesieniem dziecka do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu powinni w terminie do 30 kwietnia 2018 roku przedłożyć podanie w sekretariacie szkoły

Święto żołnierzy spod znaku szarotki

Dodane przez pawpol dnia ndz., 11/06/2011 - 20:10

W Przemyślu, jesienią 2010 roku utworzono 5 batalion strzelców podhalańskich im. gen. bryg. Andrzeja Galicy, pod dowództwem ppłk. dypl. Zenona Brzuszko.

W rocznicę powstania batalionu tj. 3 października 2011 roku, obchodzono Święto, na które przybyło wielu gości, w tym również Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu reprezentowane przez uczniów klasy 2 A.

Z godnością i szacunkiem wszyscy uczestniczyli w uroczystym apelu, podczas którego z – ca dowódcy batalionu mjr Wiesław Szczepankiewicz podziękował żołnierzom za wzorową służbę, zwłaszcza podczas misji wojskowych poza granicami państwa. Najlepszych żołnierzy i pracowników wojska nagrodził w imieniu Prezydenta RP medalami i odznaczeniami. Następnie, wszyscy pełni entuzjazmu, uczestniczyli w ostatnim punkcie uroczystości, tj. defiladzie żołnierskiej, której przygrywała wojskowa orkiestra.

Po części oficjalnej, uczestnicy mieli okazję zapoznać się z życiem żołnierskim, a także sprzętem wojskowym i bronią strzelecką. Wśród chłopców dużym zainteresowaniem cieszyła się broń strzelców wyborowych, natomiast dziewczyny wolały dowodzić wozami bojowymi.

Dla strudzonych poznawaniem tajników wojska, przygotowano żołnierską grochówkę – smaczną i gorącą!

W międzyczasie, można było posłuchać występu zespołu artystycznego klubu żołnierskiego 5 bsp „SZAROTKA”, którego jedną z wokalistek była nasza uczennica Aleksandra Lechocińska z klasy 3 A.

Zwiedzanie sali tradycji 5 batalionu, było podsumowaniem świętowanego dnia i czasem uczniowskiej refleksji - że warto być żołnierzem podhalańczykiem!

Za wspaniałe chwile tego świątecznego dnia, dziękujemy Dowódcy Jednostki oraz panu Arkadiuszowi Machajowi, oficerowi rezerwy – taty naszej uczennicy Joanny – za to, że z życzliwością podjął się roli opiekuna i przewodnika na terenie koszar.

Obiecujemy, że za rok TAM wrócimy, z żołnierską piosenką na ustach!

Grzegorz Hubacz